in ,

Поділ – історія та сучасність

Поділ — історія та сучасність
Поділ — історія та сучасність

Яким Ви бачите Київ? Відвідуючи столицю, Ви не зможете не помітити її давнього походження. Старовинні храми і церкви, джерела з цілющою водою, передзвін, архітектурні пам’ятники і відомий Андріївський узвіз – нікого не зможуть залишити байдужим. Можливо, Вам завжди хотілося зануритися до цієї атмосфери, представивши себе корінним жителем давнього Києва часів Булгакова? Чарівний Поділ подарує Вам незвичайне відчуття того часу.

Поділ — історія та сучасність
Поділ і Андріївський узвіз

Ресурс TrueKyiv запрошує Вас на Поділ, де ви віднайдете місця на будь-який смак. Спеціально для Вас ми знайшли найзатишніші куточки Подола, відпочинок в яких перетвориться на справжню київську історію. Променад історичними вуличками, скверами чи парками на Подолі – без перебільшення, найказковіше, що зможе статися з Вами у столиці незалежно від того, відкриваєте Ви Київ для себе вперше або буваєте тут час від часу.

Декілька слів з історії Подолу

Андріївська церква -перлина Подолу
Андріївська церква – перлина Подолу

 

Поділ по праву вважається одним з найдавніших районів Києва. Історія Подолу починається сотні століть тому назад, так як перші поселення людини на території сучасного Подолу відносяться до періоду пізнього палеоліту, в 1893 році на вулиці Кирилівській була виявлена ​​стародавня стоянка людей, а біля підніжжя Замкової гори був розкопаний цілий міський квартал і дерев’яні кладки-тротуари IX-XI століть.

Варто сказати, що відомості про Поділ і його кам’яні споруди містяться в стародавніх літописах, в «Слові о полку Ігоревім», про давність Подолу свідчать й назви вулиць – Хорива, Щекавицька, Борисоглібська, Ігорівська, Андріївська, Андріївський узвіз, Волоська, Братська. За часів Київської Русі Поділ і його квартали Гончарі, Кожум’яки, Дегтярярі були торгово-ремісничим центром Києва, гирло річки Почайни служило гаванню, а Дніпро був шляхом «із варяг у греки».

Вулиці Нижній і Верхній Вал були створені на місці лінії укріплень, яка проходила вздовж річки Глибочиця, яка в наші дні більше не існує. Її просто засипали.

Центром Подолу було Торжище – сьогодні це Контрактова площа.

У середині XIII століття в зв’язку з руйнуванням верхньої частини міста під час татаро-монгольської навали Поділ фактично став головним районом Києва. З XV по XIX століття тут розміщувався Магістрат, Київське братство, Київська академія та інші загальноміські об’єкти, існували різні ремісничі цехи.

У XVII столітті розвернулася інтенсивна забудова Подолу, а з 1797 року на Подолі проходили щорічні контрактові ярмарки.

У 1811 році на Подолі сталася пожежа, яка різко змінила зовнішній вигляд району – згоріло більшість будівель. До пожежі Поділ був найбільш густонаселеним районом міста – 2068 будинків з 3672 житлових будинків у Києві. Після пожежі Поділ був заново спланований і почалося його відновлення. Були прокладені нові вулиці, які збереглися досі, тому вулиці Подолу прямі, а перетинаючись, створюють квартали правильної форми, були споруджені Гостинний двір, Контрактовий будинок, новий корпус Київської академії та інші будівлі.

У 1960-70-х роках була проведена велика робота з виявлення та вивчення історичного минулого Подолу, обстежено понад 3 тис. споруд. На Подолі – 226 пам’яток історичної цінності, 431 ансамблева будова з ознаками архітектурного стилю, 99 меморіальних будівель.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Written by Andrii Kuzmenko

Привет! Люблю путешествовать.

One Ping

  1. Pingback:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Андреевский спуск - жемчужина Киева

Андреевский спуск – увидеть и влюбиться

Староместская площадь и кафедральный собор

7 главных советов по изучению иностранного языка